Srpen 2016

Hrníčková cuketová bábovka

11. srpna 2016 v 22:00 | toffo |  Buchta (nejen) na víkend

Po delší odmlce nabízím hot, hot recept! Už nejméně čtrnáct dní nám, zemědělsky aktivním lidem, nastává období - kam s ní? S cuketou? Už i mírně přerostlou, bohužel. Já vám ale nebudu nutit recept jen tak davajský, jakože kam tu cuketovou hmotu plácnout, nýbrž recept na moučník opravdu dobrý, ne-li skvělý. Recept na bábovku nedrobivou, konzistencí mírně podobnou americkému brownies. Kůrka křupavá, bábovka uvnitř vláčná, plná čokoládové chuti.


Nebudu se tvářit, že jsem si ho vymyslela sama. Ne. Na doporučení virtuální labužnické kamarádky Marcely Kro jsem si vylepšila recet ze stránek Kluků v akci.
Vylepšila čím? Jen jsem přidala tabulku čokolády a lžíci kakaa navíc.

Odměrka na suroviny - 1 hrnek = o obsahu 300 ml.

Potřebujeme:
1 ½ hrnku polohrubé mouky,
1 hrnek krupicového cukru,
2 vejce,
½ hrnku mléka,
100 g čokolády - mléčné, hořké - podle chuti,
¼ hrnku oleje,
1 hrnek nastrouhané cukety,
½ hrnku strouhaných ořechů,
1 vanilkový cukr,
1 kypřicí prášek do pečiva,
2 lžíce kakaa,
špetka soli.

Na vymazání bábovkové formy:
rozpuštěné máslo a hrubá krupice - nebo dětská krupička (to, co používáte na vaření krupicové kaše).

Nejprve si zapnu troubu a předehřeju jí na 180 °C. Bábovkovou formu pečlivě vymažu rozpuštěným máslem a a pečlivě vysypu hrubou krupicí - nebo dětskou krupičkou. Krupice mi zajistí snadné vyklopení upečené bábovky z formy a taky křehkou kůrčičku.

V jedné míse si smíchám suché suroviny a v druhé ty mokré. Ovšem, mléko mírně zahřeju, abych v něm mohla dohladka rozpustit tabulku čokolády. Nastrouhanou cuketu počítám do surovin mokrých. Strouhám jí včetně dřeně a semínek, protože ta moje nebyla extra přerostlý obr s tvrdě a pevně vyvinutými semínky. Na délku měřila jako školní zelené pravítko, takže asi třicet centimetrů = 30 cm.

Obsahy obou mís smíchám, vzniklé těsto vliju do formy, vrazím do předehřáté trouby a peču asi 45 minut, dokud bábovka z trouby nezavoní a těsto od formy lehce neodskočí. Ze začátku 180 °C, pak teplotu zmírním na 160 °C.


Jo a doma jsem neřekla, že ta výborná bábovka je upečená z cukety, takže prosím, ani muk!
Dobrou chuť!