Testování nových příchutí balzamikových krémů Kalamáta Papadimitriou

16. května 2016 v 18:29 | toffo |  V toffo-kuchyni
Letos, jako vloni, jsem dostala šanci spolu s dalšími devatenácti blogerkami otestovat balzamikové krémy firmy Kalamáta Papadimitriou. Přihlásila jsem se na výzvu portálu Blogerky.cz. Během pár dnů ke mě poštou doputoval balíček se dvěmi novými příchutěmi pro letošní rok - BBQ (bárbekjů) a chili (čili). Hned po ochutnání jsem zjistila, že mám na stole dva velice skvělé společníky pro letošní grilovací sezónu. Obě příchutě zbožňuji, ale ne každý výrobce a ne každá značka chutná tak přirozeně, jako tyto dvě novinky. Když budete mít čas a náladu na rafinované hrátky, oba dva druhy se dají použít na výrobu vlastní marinády pro maso, nebo zeleninu na gril. Když budete s časem na štíru, stačí použít kus kvalitního masa na minutkovou úpravu - na grilu, na pánvi, v troubě a a hotové pak dochutit na talíři balzamikovým krémem BBQ nebo chili, nebo půl napůl - já je totiž žeru oba.
To, že se BBQ balzamikový krém Kalamáta Papadimitriou a chili balzamikový krém Kalamáta Papadimitriou podle mého názoru hodí přednostně ke grilu, je tedy jasné. Pokusila jsem se ale pro ně v kuchyni najít i jiné využití, vyzkoušela jsem i doporučené recepty z www stránek papadim.com.

Nejprve jsem provedla lehkou fúzi s asijskou kuchyní. K nedělnímu obědu byly kuřecí stir-fry se zeleninovými a rýžovými nudlemi. Tenhle recept u nás doma řadím k takovým rychlým a chutným obědům. Naši tohle rychle osmažené jídlo milují. Rozhodla jsem se neochucovat maso, zato zeleninu jsem řádně sladko-kysele-pálivě dochutila chili balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou. Funguje to. Sice by mě asi Thajec, Vietnamec i Číňan hnali od woku bičem, ale bylo to rychlé a dobré.


S luštěninovými pomazánkami teď dost často experimentuju. Držím se receptur snad jedině v případě výroby hummusu z cizrny. S fazolovou pomazánkou s BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou jsem to celkem vychytala. Je sice trošku více nasládlá, ale jako zdravá svačinka chutnala třem ze čtyř. A to ujde, ne?


Na takové to jakoby letní grilování nám počasi doposud přálo jen jeden jediný víkend. Nepromarnili jsme ho. Naložila jsem krůtí maso do marinády s BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou, sójovou omáčkou a česnekem a připravila k němu jako protipól chutí křupavý salát z brokolice, kukuřice a dýňových semínek. Po celodenní práci na zahrádce jsme měli skvělé jídlo jak za odměnu. Nezbylo.A i když se počasí pokazilo, grilovací chutě nás neopustily. Už dlouho jsme neměli dobrý, neošizený hamburger. Recept na hamburger se slaninou, čedarem, pečenou cibulkou a BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou jsem vyzkoušela právě podle doporučených receptů od Kalamáta Papadimitriou. Já je jako bonus dostala v balíčku s balzamikovými krémy a vy je najdete je tady na stránkách. Rozhodně vám doporučuji inspirativní recepty vyzkoušet, mnohdy tam najdete skvělé kombinace chutí, které by vás možná nenapadly. A tak jsem místo grilu roztopila grilovací pánev a u sobotní večeře to teda bylo maso! Deset bodů z deseti a ráno všechno poctivě všechno vyběhat!


Tolik je mých testovacích receptů. Dokázala bych si pro balzamikové krémy určitě najít i jiná využití, třeba na glazuru u této báječné veganské sekané. Hodila by se příchuť čili-bárbekjů. Určitě jste si všimli, že já nejvíce využila právě příchuť BBQ. Zamilovala jsem si jí pro její příjemnou přírodní a výraznou kouřovou chuť. Možná se Vám bude v obchodě zdát cena balzamikových krémů příliš vysoká, investici do jejich koupě ale plně doporučuju. Není nic horšího, než kazit si dobré jídlo umělou náhražkou. A občas bývají v akčních cenách k dostání okolo sedmdesáti korun. Naposledy v Bille a Penny Marketu. A skvělou zprávou je, že jsou bezlepkové! Takže - grilovací sezóně i experimentálníkuchyni zdar a dobrou chuť!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama