Kuřecí stir-fry se zeleninovými a rýžovými nudlemi, s chilli balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou

1. května 2016 v 21:07 | toffo |  V toffo-kuchyni

Tento recept jsem si vymyslela pro testování balzamikového chili krému Kalamáta Papadimitriou. Přemýšlela jsem, kde využít sladko-kyselo-pálivou chuť a iInspirovala jsem se thajskou a větnamskou kuchyní, (na které v poslední době ulítávám) která mi v poslední době víc než moc chutná.

Ingredience na oběd pro čtyři osoby:
2 velká kuřecí prsa,
3 mrkve,
3 mladé cukety,
4 listy pekingského zelí,
2 mladé cibulky i s natí,
rybí omáčka,
sójová omáčka,
(1 balíček) 200 g širokých rýžovýhé nudlí,
1 limetka,
sezamové semínko,
zelená koriandrová nať.

Kuřecí prsa překrojím podélně napůl a nakrájím je na nudličky. Během další přípravy je nechám marinovat v marinádě z 1 polévkové lžíce limetkové šťávy, 1 polévkové lžíci rybí omáčka a 2 polévkových lžících sójové omáčky.

Připravím si zeleninu. Mrkev oškrábu, omyju a škrabkou jí nakrájím na dlouhé ploché nudle. Mrkví při krájení průběžně otáčím, aby nudle byly rovnoměrně široké. To samé provedu s cuketou, tu ale škrábu jen než se dostanu na semínkovou dřeň. Pekingské zelí a mladou cibulku posekám nožem rovněž na nudličky a malé kousky.

Do velkého hrnce dám vařit vodu.

Rozpálím pánev wok s rostliným olejem, až se z něj začne kouřit, vhodím do něj připravenou mrkvev a za neustálého promíchávání restuji 1 minutu. Pak přihodím připravené pekingské zelí a restuji další půl minuty. Nakonec přihodím cuketu naškrabanou na dlouhé nudle a restuji dál za plného odsávání par zapnutou digestoří. Zelenina musí zůstat křupavá, zároveň musí být patřičně vláčná, než jí odložím do nahřáté porcelánové mísy. Tam jí zakápnu čtyřmi polévkovými lžícemi chili balzamikového krému Kalamáta Papadimitriou, 1 polévkovou lžící sójové omáčky, přihodím posekanou jarní cibulku a nechám marinovat. Přikryju je nahřátým talířem, aby zelenina zůstala teplá.

Do rozpálené pánve znovu naliju trochu rostliného oleje, opět jí nechám rozpálit, až se z oleje začne kouřit a pak do ní vložím namarinované kuřecí maso. Rychle maso začnu míchat a restovat, aby se nepřichytávalo ke dnu pánve. Když už je maso téměř hotové, zasypu ho přiměřeným množstvím sezamovým semínkem a ještě chvíli opékám.

Mezi tím už mi vře voda na vaření rýžových nudlí. Proto do ní vložím nudle a vařím 3 minuty. Vodu nesolím, zelenina i maso budou ochucené a kořeněné až dost. Nechám je vařit 3 minuty, pak je sliju a rychle propláchnu studenou vodou.

Na talíř pak kladu rýžové nudle, na ně marinovanou teplou zeleninu, posypu nahrubo sekanou korinandrovou natí, na vrchol pyramidy pak přijdou kuřecí stir-fry. Podle chuti si každý sám přikápne limetkovou šťávou, případně dosolí.

Dobrou chuť přeji i vám!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jefferyhoina Jefferyhoina | E-mail | Web | 2. října 2017 v 0:56 | Reagovat

No matter how happy people may be with their life, stress may find its way in. Sometimes stress is so hard to control because people do not know how to go about fixing their stresses. In the following article, you are going to be given advice to help you deal with life's stresses.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/sildenafil-100-mg-ligne-forum/>sildenafil 100 mg ligne forum</a>

2 Richardnop Richardnop | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 22:12 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama