Duben 2013

Pomalu pečený bůček - nejen pro velikonoční hodovníky

21. dubna 2013 v 21:20 | toffo |  Velikonoční šuplík

Vitamín B, nebo-li bůček, nikdy nesmí při velikonočním pohoštění chybět. Stejně jako nádivka. Recept jsem objevila v podzimním dva roky starém časopisu Albert, peču maso stejně, jen nedoplňuji pečenými jablíčky. Koupím pěkný - spíše nižší kousek bůčku - je jedno jestli s kostí nebo bez kosti, zato ale musí být s kůží. Naostřím si svůj nejoblíbený nůž a po celé délce bůčku vyřezávám do kůže a tuku po pěti milimetrech asi centimetrové zářezy do hloubky. Nasolím, sůl vetřu pečlivě i do zářezů a nechám v lednici odležet do druhého dne. Ráno rozehřeju troubu na 160 °C, bůček v pekáči šoupnu do trouby. Po chvíli podleju hrnkem vařící vody a přidám rozpůlenou palici česneku. Pomalu peču 3-4 hodiny, za stálého přelévání bůčku výpekem a následném podlévání vařící vodou - nikdy ne naopak. Když už je téměř dopečeno, ještě jednou přeleju kůžičku výpekem, pak jí znovu osolím a zvýším teplotu pečení na 200 °C, nebo přepnu na gril a zprudka zapeču, aby pěkně křupala. Dávám si ale pozor, aby se výpek nezačal přepalovat - to hrozí, když v pekáči zůstane převážně tuk, s malým množstvím vypečené šťávy z masa. To je třeba znovu maso podlít vařící vodou.


Takhle miluju pečený bůček já. Žádné vepřo-knedlo-zelo, ale dušená mrkvička a vařený, nebo pečený brambor, nejlépe ten nový jarní. A když dušenou mrkev, tak nejraději s pečeným bůčkem. Přiznávám, že tak kazím dietní mrkev tučným vitamínem B.


Letos bylo u nás na velikonoce poctivě napečeno, jako vždy. Mazanec z bílého vína a rozinkami i bez, diabetický mrkvový beránek od Pepíčka z Labu - (spíše tedy chlebíček, protože když nevyšleháte cukr se žloutky, těsto moc nenadlehčíte a já místo cukru sladila rozpuštěnými tabletkami stévie. Místo dýňových semínek jsem dala nasucho opražená slunečnicová). Dia beránek si pochutnává na rozmarýnové větvi. Sázka na jistotu je beránek olejový - jednoduše olejová bábovka od Pepina z Labu v rouše beránčím, pokud si ovšem dobře vymažete a vysypete formu! Našemu olejovému beránkovi jsem musela provést plastiku v srdeční oblasti a to přímo švestkovými-povidly. Trochu symbolické - jak k velikonočním svátkům a utrpení Krista na kříži, tak i běžnému životu právě v tomto letošním velikonočním období, emoce lítaly nahoru a dolů jako na horské dráze, srdce bolela, pukala, krvácela a rozum se sjížděl společně s emocemi. Medové perníčky podle osvědčeného recepisu Dany pekařky - perníkářky. Zdobím je vymakanou polevou podle návodu z Vánoční kuchařky pro dceru od Flo.
Letošní velikonoční pondělí patřilo k těm opravdu veselovelikonočním. Hodovníci si předávali kliku od dveří, i když bydlíme v bytovce se zamčeným vchodem. Zdobili jsme třicet vajec a rozdala se všechna - a to si každý hodovník vejce nebral. Někteří vzali zavděk jen dobrým přípitkem s krásnou blond slečnou (ne, to jsem opravdu nebyla já), dlabání čerstvě upečené nádivky z jednoho pekáče společnou lžící. Nevím, co jste ve velikonoční nádivce měli zeleného vy, já měla špenát!