Just a perfect day

8. července 2012 v 20:17 | toffo |  Hezké věci
... pila jsem cider na pikniku ... Každý ví, že nejvydařenější akce jsou ty neplánované, ale spontálně prožité. Já si v myšlenkách dva týdny předem pohrávala s myšlenkou, že vyrazím na druhý Apetit piknik do pražského Karlína. Ale ani den před očekávanou sobotou jsem si nebyla jistá, že vyrazím. Jediným lákadlem pro mne byla Chez Lucie a její macarons a cheesecakes, touha ochutnat to pravé a poměřit se s tím doma v kuchyni. Jelikož jsem v rámci překvapení v sobotu nebyla doma žádaná, vyskočila jsem pak deset minut před osmou ráno z postele, zvládla garderobu, zušlechtění tváře a jedno malé černé kafe. Ve čtvrt na devět jsem už seděla v autě se sestrou na její cestě do práce, která mě posunula až na pražský Anděl. A perfect day začal, probouzející se Praha, šlapala jsem pěšky přes Újezd na Národní na metro. V trafice jsem se smála nad nákupem mladého cizince - kupoval typický suvenýr - Absint. Na Újezdě mě nadchly obnovené původní omítky:V Karlíně jsem nejprve netušila, na kterou světovou stranu vyrazit, nepodívala jsem se předem do mapy, instinkt nezklamal. Samozřejmě jsem nejdříve narazila na farmářské trhy u kostela, chodila kolem dokola, než mě napadlo přejít silnici do protějšího parku a byla jsem na místě.


Na místě jsem byla dost hladová deset minut po desáté hodině. Bylo to právě včas, fronty už se tvořily, ale stále se ještě dalo volně korzovat. Já zacílila:Pečlivě jsem vybírala, co ochutnat, volba padla na levandulový cheesecake, macarons s limetkovo-bazalkovou náplní, jahodové s mascarpone? a pak s karamelovou náplní. Přehodte ty zelené na první místo, před levandulový cheesecake a máte mojí soukromou hitparádu chutí - až jsem překvapená, protože já dávám před lehkými, ovocnými chutěmi přednost čokoládě i karamelu. Samotné fotky mých vzorků jsou mizerné, zaostřeno na ubrus, displej mého malého červeného byl v poledním slunci černý, tak jsem vlastně fotila naslepo.Taková fronta byla před Chez Lucií před jedenáctou hodinou:


I takto lze učit rezervaci místa v podniku :-):


Byl čas na druhé kolečko:


Ája Voráčková a její krekry:


Propagace a celkový dojem tohoto stánku se mi líbila nejvíce - zaměřila jsem se na etikety:Pralinky:Kuk na Lenku Požárovou:


Cider z Cidrerie.cz, suchý:


Na oběd už na pikniku pro mě nic nezbylo :-), utratila bych majlant. Přešla jsem na druhou stranu na farmářské trhy, nakoupila francouzský žitný chléb s vlašskými ořechy, řecké černé olivy Kalamata, další sklenku cideru a pobědvala ve stínu na schodech karlínského kostela svatého Cyrila a Metoděje. Nedalo mi, abych si z tohoto trhnu neodnesla památeční foto:


Zpáteční cesta k odjezdu domů měla stejný scénář, šla jsem pěšky z Národní na Anděla. U Národního divadla jsem narazila na prodejní fashion výstavu, naštěstí už byla peněženka prázdná, jinak by utrácení pokračovalo:
Pod mostem na pražských ostrovech už probíhal hudební festival United Islands a na Janáčkově nábřeží jsem si na výstavě komentovaných fotografických portrétů cizinců , žijících v Čechách, mohla připomenout, proč je dobré být Čechem.
Doma pak čekalo narozeninové překvapení, narozeninový dort s modelovanou chobotnicí. Když já jí tak ráda! A toužebhně očekávaný dárek, Deník Dity P.! Mám jí!


Jednoduše a prostě, Praha je krásná, žije mladě, kulturně a s grácií a já už na to zapoměla. Život je jednoduše a prostě krásný a já děkuju všem, který mi tento narozeninový perfect day umožnily prožít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madla Madla | Web | 9. července 2012 v 16:48 | Reagovat

Takový perfect day bych si taky dala líbit :-)
Ty původní omítky vypadají úžasně, to by mě nenapdalo, takhle zvětšit prostor pro vývěsní štít :-)
Makronky i cheesecake od Lucie bych hned ochutnala, stejně jako ostatní dobrůtky od dalších kulinářů, kteří mají veškerý můj obdiv!
Ale co by sklidilo největší obdiv u staršího synka, to by byl ten úžasně velký mečoun, o tom by vyprávěl celé dny :-D
Jinak gratluju moc (a opožděně) k narozeninám, přeju spoustu takovýhle perfektních dnů nejen v kuchyni. A těším se na tvůj první cheesecake, určitě bude fantastický!

2 DolceVita DolceVita | Web | 17. července 2012 v 12:24 | Reagovat

Maruško, tak krásně a pozitivně jsi to napsala, že mám chuť si také sama se sebou někam vyrazit a kochat se vším, co kolem mě plyne a často zůstává bez povšimnutí. Kdy naposledy jsem si sedla na kostelní schody se skleničkou cideru a v tom úžasně chladivém stínu a klidu zdí poobědvala? Poslední dny prožívám nějak hektičtěji a díky krásnému článku jsem zase zatoužila courat se jen tak beze spěchu Prahou. Prožít si svůj Perfect Day ...

3 toffo toffo | 19. července 2012 v 6:31 | Reagovat

[1]:Děkuji, můj první cheesecake už proběhl před rokem, tragicky jsem promáčela korpus :-), ale ta chuť, to je láska!

4 toffo toffo | 19. července 2012 v 6:35 | Reagovat

[2]: Mám radost, že to nadšení psaním dokážu vyjádřit a ještě větší mi udělal tvůj komentář, který jsem četla v den, který vůbec nebyl perfect a nálada byla pod psa. To, že jsi napsala, to vše otočilo o 180 stupňů! Díky.

5 HaF HaF | Web | 9. srpna 2012 v 18:42 | Reagovat

Krásný výlet a gratuluji k dárku! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama