Srpen 2011

Do houbové soutěže u Gurmánky

31. srpna 2011 v 6:41 | toffo |  V toffo-kuchyni
Houby u nás doma letí. Jaké by to byly prázdniny bez houbové klasiky - houbových řízků, omáčky a smaženice. Soutěžní příspěvek jsem ale chtěla trošku ozvláštnit, také jsem chtěla vařením polechtat své malé porcelánové nádobíčko, na které tak často zapomínám. Jsem přesvědčená, že recept se zrodil v mé hlavě, ale je docela možné, že se mi tam uložil při čtení jako na pevný disk a houbová soutěž ho jen spustila.Očištěné, pokrájené houby nejprve podusím 20 minut ve wok pánvi na cibulce, ve společnosti kmínu, nového koření a bobkového listu. (Bobkový list také přidávám do sklenice, kde uchovávám houby sušené. Má je to chránit před potravinářskými škůdci a také sklenici pěkně ovoní.)
Za stálého míchání se snažím vodu z hub vydusit. Osolím a opepřím čerstvě mletým pepřem. Je dobré vytvořit houbovou směs výrazně ochucenou, neutrální ricottová čepice tu pikantnost srazí.

Na dvě kokotky o obsahu cca 190 ml:
Dva krajíčky toastového chleba opeču na pánvi na topinku, bylo by snadnější použít topinkovač. Kokotkou je vykrojím do shodného tvaru a ty do nich vložím. Na topinku přijdou dvě polévkové lžíce houbové směsi.
Jedno slepičí vajíčko smíchám se dvěma lžícemi ricotty. Záměrně nepřidávám další ingredience, chci, aby především vynikla houbová chuť. Navrším na houby a dám zapéct do trouby předehřáté na 170ºC na 15 - 20 min. Po upečení nechám čtvrthodinku odstát.


Určitě se dá tato houbová variace něčím ještě lépe dotáhnou, čekám na vaše tipy. Dobrou chuť!Gastrosexuál

23. srpna 2011 v 9:58 | toffo |  V hudbě
Do příboru se ošatím a nebude mi zima,
stříknu pivo na rukávy a kolu do gatí,
vzít si boty z kaviáru není volovina,
na léto si pak uvařím šaty koprový.Lidl

19. srpna 2011 v 20:45 | toffo |  Na "nákupech" s košíkem nebo jen krmení čočky fotoaparátu
Nejprve mě zarazily ty trenýrky.
Někomu upadly ze šňůry a jiný si dal práci s recesí?
Pak jsem si všimla toho atomového hřibu?
Někomu asi visí Lidl v žaludku?
Miluju pražský Újezd!