Úprava stolu - desatero dobré hospodyně

31. května 2011 v 6:02 | toffo |  Desatero dobré hospodyně, r. 1938
Desatero dobré hospodyně - sbírka osvědčených kuchařských předpisů
Sestavil Sbor zkušených hospodyň při Státních výzkumných ústavech bramborářských v Německém Brodě
1938
Tiskem a nákladem - noviny - tiskařských a vydavatelských podniků v Německém Brodě, Cena Kč 10,-
"Úprava stolu
Vkusně podané pokrmy na čistě prostřeném stole vzbuzují chuť k jídlu a proto úprava stolu jest důležitá nejen z důvodů estetických, ale má význam i pro zdraví.
Úprava stolu řídí se dle zámožnosti a požadavku rodiny, ale ať jest to stůl nejprostší, platí vždy základní pravidlo: čistota, pořádek a úhlednost.
Účelem této kapitoly jest popsati pouze denní jednoduché prostíraní, které jest úkonem docela všedním a snad právě proto tak zanedbávaným,
K obyčejnému obědu prostřeme vždy čistý ubrus. Na talíř nebo vedle talíře položí se prostě složený ubrousek. Nejkrásněji se vyjímají ubrusy a ubrousky lněné. Talíře klademe na stůl, vždy dva pro osobu, mělký vespod a hluboký navrch. Před talíře postavíme sklenice, vpravo položíme nůž a lžíci, vlevo vidličku. Do středu stolu dáváme nádobky s octem, olejem a solí. Je-li možno, přizdobíme květinou, která má býti nízká, aby nepřekážela a nekácela se.
Nejen základní úpravo stolu, ale i úprava pokrmů vzbuzuje chuť k jídlu, která jest nezbytným činitelem k dobrému trávení a zažívání. Musíme proto věnovat zvláštní péči také úpravě pokrmů a jejich podávání.
Není vhodné podávati jídlo v nádobě, v níž bylo připravováno. Takto předkládáné jídlo nevypadá pěkně a od nádob s špiní ubrus. Jídlo jest třeba vždy dáti na teplou mísu, která se zahřeje nad kamny, neboť podávaná jídla mají býti teplá a vychladnutím ztrácejí na jakosti.
Čestné místo u stolu zaujímá vždy hospodyně, která rozděluje též sama pokrmy. Je-li v rodině host, zaujímá čestné místo po pravici hostitelky.
K snídaním a svačinám prostíráme ubrus a ubrousky barevné, k večeři bílé jako k obědu."
Zdroj fotografie: Textil Zítka

Pro kanafas na Chodsko nebo na Fler.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HaF HaF | Web | 3. června 2011 v 21:43 | Reagovat

Milé počtení, doma mám starou knihu Stolničení od Jiřího Gutha z r.1918 a moc ráda si v ní občas listuju. Stará pravidla stolování mají něco do sebe, minimálně to udržuje rodinu pohromadě alespoň u jídla. Některé zvyky by neměli upadat v zapomnění§ :-)

2 Meg Meg | Web | 6. června 2011 v 14:31 | Reagovat

Krásně sepsáno před takovou dobou, a stále pravdivé :-) Miluju listování si ve starých kuchařkách :)

3 toffo toffo | 7. června 2011 v 5:28 | Reagovat

[1]: Já články vybírám z malé brožurky, která sloužila k propagaci brambor a bramborového škrobu. Je památkou po manželově babičce Františce, ještě spolu se skleněnou figurkou páva. S ostatním máš zcela jistou pravdu.

4 toffo toffo | 7. června 2011 v 5:31 | Reagovat

[2]: Mě na té brožurce baví ten profesionální styl, čeština už není tak archaická, přesto jsou některé slovní obraty tak kouzelné. Ráda čtu kuchařku po mojí babičce, která zůstává na Chalupech. Tu bych si někdy ráda sehnala v antikvariátu. Je vydaná okolo roku 1950 a snad kuchařka naší vesnice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama