Únor 2011

Kotlety z bavorského lesa se spätzli

27. února 2011 v 17:59 | toffo |  V toffo-kuchyni
Kdo se bojí, nesmí do lesa, ale to si nedá něco - opravdu moc dobrého:

Když už nevím, co vařit, podívám se v pátek na Apetitus.cz a zjistím, že na Chutném zakousnutí vaří Alenka gulášovku. Projedu tedy Alence její kuchyni. Ač nás vepřové opět straší, nic nedbám a do oka mi padnou kotlety z bavorského lesa.
Okamžitě vím, že mě k nim budou chutnat domácí špecle, tak, jak jsem se je naučila u Šárky.
Recepty vám přepisovat nebudu, krásně si o nich přečtete u autorek.

Ač nemám ráda roztomilé zdrobněliny, taky musím říct jedno velké MŇAM. Šťáva pod maso je tvořená kombinací čerstvých hub (v mém případě ze zásoby uvařených a zmražených), černého piva, česneku, cibule a tymiánu. Geniální. Doporučuju vyzkoušet!


Do třetice všeho dobrého, i chlebového

13. února 2011 v 19:37 | toffo |  Chléb náš vezdejší
Od posledního chlebového pečení uběhl už týden, tak akorát vhodná doba, vytáhnout z lednice uložený kvásek, aby nepřišel nazmar. Postupuju přesně podle návodu. Takže si na počátku kvásek znovu převážím, je ho zhruba polovinaz 280g, dávám 450g chlebové žitné mouky a 700 ml teplé vody. Moc si s kynutím od posledního pokusu nevěřím, kvásek z zavřu do zázračné mísy Tupperware, víčko přicvaknu, abych si kynutí posichrovala. Postavím do dětského pokoje na truhlu u topení, jen tady máme topení v pernamentním provozu a jinde se mi ho kvůli kvasu nechce zapínat.
Pokud jsem někdy měla obavy z pohádky "Hrnečku vař", dnes ráno se naplnily. Kvas nakynul, víčko uvolnil a krásně vyběhl z mísy na truhlu, na plyšová ouška oblíbeného pejska, Barbie byla v šoku! Já také, poprvé jsem měla kvásek, jak se patří.
Pak jen stačilo odebrat kvas a uložit napříště a zamíchat těsto č. 2 na chléb žitno - pšeničný. Které mi po dvou hodinách opět nádherně nakynulo. Tentokrát jsem si velkou dortovou formu vyložila pečícím papírem, chlebový bochánek jsem do ní naložila, nařízla do mřížek ozdobným radýlkem a nechala ještě půl hodiny nakynout.

Chyba, kterou jsem tentokráte udělala: po upečení jsem chléb nevyndala z formy. Nedošlo mi to a vzpoměla jsem si až téměř po hodině. Myslím, že proto chléb ze spodu a po obvodu nemá křupavou, poklepem zvonivou, kůrku. Jak chléb stál ve formě, zvlhnul.
Opět mi po obvodu rupnul, ale tentokrát to není chuti na chybu. Jen je možná proto střídka více drolivá.

Takže příště!

Není každý den posvícení aneb druhý chléb z domácího kvásku

11. února 2011 v 20:07 | toffo |  Chléb náš vezdejší
Přináším ukázkově nepovedený pokus, mé druhé pečení domácího chleba z domácího kvásku. Chybu jsem definovala okamžitě, chléb nebyl dostatečně vykynutý. Vzhledem k tomu, že jsem dodržela časový rozpis podle Kláry pro chléb č. 1 žitno - celozrný pšeničný a č. 2 žitný-pšeničný
jednoduchou rovnicí mi vyjde chyba ve špatně připraveném kvásku. Pak stačí porovnat bublinkový kvásek od Kláry a ten můj, ne tak dokonale nakvašení a musím přiznat, že "soudruzi mimo NDR" udělali chybu. Můj kvásek zraje na ústředním topení, plynově vytápěném a a korigovaném čidly na bytovém domě = teplota není konstantní. Tentokrát jsem sklenici s tvořícím se kváskem postavila přímo na topení, vystavila jsem jej přímo velké teplotě, která byla ovšem během dne snížená automaticky na minimum a to samé v noci. Už "hotový" kvásek se mi po chuti zdál nepodařený, nahořklý, ale stejně jsem to prubla:

Ve výsledku: kulatý rupnul kolem dokola tj. po obvodu a ten z chlebíčkové formy podélně, to znamená nedostatečně nakynutý chléb, který se to v teple trouby snaží velkou rychlostí dohnat. Takže rupne.

Líbí se mi rozdíl mezi tmavým a světlým chlebem. Naturální celozrnný chléb není čokoládově hnědý, jak se mi snaží namluvit místní obchody, tváří se tak nanápadně-našedle.

Místo kyprého chleba jsem sice upekla "nahňácenou buchtu," vlastnoruční chléb i když nepovedený, přece jen tak s lehkým srdcem nevyhodím do koše. Krájím si 60 g chlebíčky pro zdravou snídani, restuji si na olivovém oleji kostičky z mého chleba jako vložku do špenátové, čočkové polévky. Co je důležité, po týdnu, zabalený do textilní utěrky v chlebníku ani náhodou neplesnivý.