Inovace Reindlingu a óda na litinový kastrol

16. října 2010 v 17:49 | toffo |  V toffo-kuchyni

Neznám rychlejší zpracování kynutého těsta, než je tenhle zatočený závin - korutanský Reindling.  Kynuté těsto nechám zadělat robotem nebo domácí pekárnou a výborně se s ním pracuje, je tvárné jako modelína, rozválené se  nepřichytává na pracovní podložku. Skořicovou náplň jsem pro tentokrát vyměnila za - mými kluky milovanou - makovou. A protože bábovkové formy ještě byly po úspěšné rekontrukci celého bytu úspěšně nevybalené, pohřbené mezi ostatními krabicemi ve sklepě, vytáhla jsem na pečení můj oblíbený a lety osvědčený i posvěcený litinový kastrol (rendlík - chcete-li) s modrým vnitřkem.  

1
2
Tenhle poctivý kousek nádobí byl ve své době silně nedostatkovým zbožím. Vyráběl jej národní podnik Sfinx, spojené smaltovny a závody na kovové zboží v Českých Budějovicích.
Trocha historie nikoho nezabije:
U zrodu První česko-budějovické továrny na smaltované plechové nádobí byli v roce 1893 čeští podnikatelé August Zátka, Leopold Hájíček a Václav Nedvídek. Ve městě s početným německým obyvatelstvem pokládali základy české průmyslové výroby. Zřejmě i proto si do své značky vybrali lva jako symbol národní identity. Značka se lvíčkem BE 1893 byla jedna z nejstarších českých ochranných známek, zaregistrovaná už 16. února 1894 u Obchodní a průmyslové komory v Českých Budějovicích. Nyní v této tradici pokračují firmy CEBS s.r.o a BELIS, s. r. o.

Jako první tento povedený kousek objevila chalupská babička. Nejvíce jí překvapil při pečení masa, poklice dobře doléhá, a pečínka nebyla vysušená nebo nedopečená, naopak nádherně šťavnatá. Že se jeho silné dno jen tak nepřipálí, není u litinového nádobí asi žádná zvláštnost. Je dostatečně velký, na omáčky a guláše pro početnou hordu strávníků dostatečně vystačí. Po jeden čas mi suploval i wok na  oblíbenou čínu. A teď jsem ho - chudáka - vyměnila i za bábovkovou formu.

3
4
Když to krátce shrnu - není to ironie, že mi kuchyň pomalu přetéká všemi možnými kuchyňskými "udělátky," když si vystačím jen s jedním dobrým litiňákem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 vilemina vilemina | Web | 7. listopadu 2010 v 23:03 | Reagovat

Tyhle kastroly taky mám, používám je už skoro 30 let...a taky jsem jim vždy říkala litiňáky, jenže nedávno mě někdo vyvedl z omylu - jsou ze silného ocelového plechu. Litiňák má tlustší stěnu a je ještě mnohem těžší...nedám na ně dopustit a všechno se mi v nich báječně daří, mám i pánve, ty dávám (bez dřevěného ucha) do trouby taky. Jsou nenahraditelné! Buchty jsme vnich taky už dělala.

2 toffo toffo | Web | 8. listopadu 2010 v 16:28 | Reagovat

[1]: Vida, díky za doplňující informaci.

3 Monika Monika | E-mail | 10. listopadu 2010 v 10:34 | Reagovat

To vypada skvele, takovou makovou buchtu bych si take dala.Jen mam problem jak umelu mak. To kynute testo urcite vyzkousim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama