Srpen 2010

Kdo jinému jámu kopá ..., aneb vyluštění víkendové hádanky a recept navrch

30. srpna 2010 v 12:50 | toffo |  ? Hádanky
Taková šikovná, plastová, reklamní  kartička, k čemu se asi tak používá? Chtěla jsem otestovat a možná i tak trochu nachytat své okolí. Dopadlo to přesně naopak, odpověď nebyla tak jednoduchá, jak jsem si myslela a další možností využití  mě nachytala Papaja :-). Jak jsem o jeden víkend starší, tak jsem i chytřejší.Was ist das?

Kartička leží v šuplíku v kuchyni, která patřila mojí babičce a my jí používáme takto: 

2
Šikovná, ohebná stěrka vytře těsto z mísy beze zbytku :-).

Třeba i to na makovou bábovku, inspirované receptem na olejovvou bábovku  a fotografií makové bábovky v kuchařce Rande s gurmánkou v české kuchyni ze str. 179.
Cestovat s gurmánkou v kufru se vyplatí :-).

1
1,5 hrnku polohrubé mouky,
1 hrnek mletého máku,
1 hrnek cukru krupice,
půl hrnku oleje,
1 hrnek mléka,
3 celá vejce,
jeden balíček prášku do pečiva.

Starou formu jsem opět vysypala dětskou krupičkou. Nedám na ní dopustit, kdykoliv mám obavy o bezchybném vyklopení pečeného obsahu z formy, sázím na dětskou krupičku. Zvlášť smíchám potraviny suché (mouka, mák, cukr, prášek do pečiva) a tekuté (mléko, olej, vejce). A pak vše dohromady. Péct se má 40 minut při 180 °C. Povedla se nám upéct "mokrá" bábovka, která se jen rozpadala tím, jak byla plná oleje nejen z té půlky hrnku v receptuře, ale i voňavého oleje z makových semínek. Byla skvělá, prázdninová a do druhého dne nevydržela.

3

Was ist das - hádanka na víkend

27. srpna 2010 v 9:48 | toffo |  ? Hádanky
Poznáte kuchyňského pomocníka ?
K čemu se používá?

Was ist das?

Duo houbová smaženice

24. srpna 2010 v 10:51 | toffo |  V toffo-kuchyni
Jedna houbová smaženice je tradiční a ta druhá mě pokaždé pozvedne do labužnického nebe. U nás doma houby před každou kuchyňskou úpravou nejprve vaříme. Houby očistíme, nakrájíme a dvacet minut povaříme v osolené a okmínované vodě. Používám kmín drcený. Takto předpřipravené houby jsou snáze stravitelné. Určitě se díky ní vyhneme otravě, pokud moje nemykologické oko neodhalí hřiba koloděje, kováře, kteří jsou jedlí jen po dobré tepelné úpravě (pokud opominu bedly a václavky, sbíráme jen houby, které nemají pod kloboučkem varhánky).

duo houbová smaženice
Pokud se chystám na smaženici, povařené houby přecedím, hodím do kastrolu na vzpěněnou cibulku a dusím, dokud se téměř nezbaví vody. Pak si houby rozdělím do dvou kastrolů, do jednoho prsknu vejce - podle uvážení k množství hub a usmažím. Do druhého přidám smetanu ke šlehání a nechám jen tak lehounce probulat, aby se chutě spojily. Podle potřeby dosolím. Tuhle smetanovou lahůdku jsem "povýšila" na hlavní jídlo, stačí přidat uvařené široké nudle - fettuccine, tagliatelle. Tychle smetanové houby v mojí houbové hitparádě drží druhé místo. Na prvním je houbová omáčka. Ale o té třeba někdy jindy. 

Kde je prosím vaše domovská kavárna?

7. srpna 2010 v 22:08 | toffo |  Hezké věci
Ať je zima nebo úmorné horko, ať  nohy vypovídají službu, duch se neobejde bez deníků  a tělo bez melanže. Vždy je tu nějaký důvod, proč jít do kavárny.

melanž

Do vídeňské kavárny naproti tomu nejen že dopoledne vstoupit můžete, ale dokonce byste měli, poněvadž si tu můžete k melanži poručit sázené vejce a žemli s máslem.  Co je melanž, hnědá a černá káva, už jistě víte. Taky vás ani nenapadne objednat si šálek, ba - ještě hůře - konvičku kávy. Nebo přece? Řekněte jednoduše "Malou černou, prosím" a číšník vám donese malé espreso. Velká hnědá je, jak si můžete domyslet, velké espreso s trochou mléka, kapucín má v sobě trochu smetany a drožkář se říká černé kávě ve sklenici nahoře se šlehačkou. Název připomíná kočí, kteří dříve čekávali před kavárnami na zákazníky, v jedné rure drželi opratě a ve druhé ušák s kávou. Kočírovali většinou drožky kočáry tažené pouze jedním koněm.

latté


Chcete-li z turistů definitivně povýšwit na hosty, objednejte si žemli (místo německé housky) neb kipferl (místo rohlíku) a číšníka oslovte "pane vrchní."  Po sté návštěvě mu můžete říkat i "pane Franci" a po tísící dokonce jenom "Franci."

káva


Monika Czernin
Vídeň: Návod k použití