Nákup z farmářského trhu v Klánovicích

11. dubna 2010 v 10:05 | toffo |  Na "nákupech" s košíkem nebo jen krmení čočky fotoaparátu
Hlavním impulzem pro náš sobotní nákup byl report pana Cuketky a také vidina domácích vajíček.  I když už v půl deváté byly fronty obrovské, vše probíhalo příjemné, pohodové atmosféře. Nikdo se nestrkal, nemračil, nehuboval. Můj první dojem byl díky frontám mírně otrávený, stačilo jen pár chvilek, než se člověk hodil do pohody a uvědomil si, že není kam spěchat. Dvě hodinky utekly jako voda.

1

Pan Cuketka ve svém článku uvádí jednotlivé prodejce. Naším objevem, který díky výčepnímu zařízení hlavně ocenily děti je Lhenická ovocná šťáva.  Bez přidaných cukrů a konzervantů "chutná hezky jihočesky."

2
Na uzeniny se stála fronta nejdelší. My v ní strávili 20 minut, ale rozhodně není čeho litovat. Myslím, že na paštice v zlatém obalu se staneme závislý.
Kouzelného dědečka s medovinou jsem rozhodně neminula :-). Nejprve jsem si došla kvůli sychravě vlezlému počasí pro kalíšek horké medoviny a dopadlo to takto:
3
Kdo zná, jakým stylem počasí převládají naše dovolené, pochopí i tuto zásobu.

Těším se na další sezónní druhy zeleniny a ovoce. Velkou radost mám z ukořistěného, křehkého, mladého pórku. Budu zapékat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Madla Madla | Web | 12. dubna 2010 v 15:24 | Reagovat

Mě se zase na fotkách moc líbí krásná červená řepa. :-) To je holt zase moje úchylka. :-D Takové trhy bych si taky dala líbit :-)

2 toffo toffo | Web | 13. dubna 2010 v 8:11 | Reagovat

[1]: Není to červená řepa, ale černá ředkev :-). Myslela jsem si, že to bude takový chyták. Je po zimním skladování trochu vyčpělá, zkusím to na ní jako na křen - namočím jí do vody. Po té jsem sáhla hned z nostalgie, když jsem byla malá, dával nám jí čerstvou ochutnat soused z vedlejší zahrádky. Měla říz :-).
Trhy máme sice půl hodiny cesty autem, ale snad nás to jednou za čtrnáct dní nezabije :-). Opravdu jsem ráda za ty vajíčka. V nákupu nám zatím bohužel převládájí uzeniny nad zeleninou, zatím nebyl větší výběr, než to, co je uskladněné přes zimu. Až na ten pórek. A jablíčka jsou skvělá, voňavá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama